Polish (Poland)English (United Kingdom)

Tenis sposobem na aktywny wypoczynek

There are no translations available.Aktywność fizyczna jest ważna dla zdrowia i dla utrzymania ciała w dobrej kondycji przez długie lata – ten truizm znają wszyscy, a mimo to regularnie sport uprawia tylko połowa Polaków. Sport kojarzy nam się z ogromnym wysiłkiem i często zniechęca nas samo to, że nie mamy wystarczająco dobrej kondycji, by z tym wysiłkiem się zmierzyć. A przecież wiele dyscyplin możemy uprawiać rekreacyjnie, jak choćby tenis.

Ogólnopolskie badanie NATPOL 2011, w którym wzięło udział blisko 2,5 tysiąca naszych rodaków w wieku 18-79 wykazało, że 66 proc. Polaków nie wykonuje żadnego wysiłku fizycznego, związanego z dotarciem do pracy (czyli dojeżdżają samochodem lub komunikacją miejską), a tylko 48% regularnie ćwiczy lub uprawia jakiś sport – regularnie, czyli przynajmniej 2-3 razy w tygodniu po 30 minut. Co ciekawe, odsetek aktywnych Polaków wzrasta wraz z wiekiem – w grupie 60-79 lat osób ćwiczących jest znacznie więcej. Powodem jest zapewne to, że osoby w podeszłym wieku mają więcej czasu – nie pracują, nie zajmują się małymi dziećmi i mogą przeznaczyć czas na aktywność ruchową czy rekreację.

 

Dla kogoś, kto w ogóle nie ćwiczy, nie uprawia żadnego sportu od wielu lat, perspektywa rozpoczęcia regularnych treningów 3 razy w tygodniu nie jest zbyt atrakcyjna. Początkujący, którzy od razu zaczynają ćwiczyć z taką intensywnością, szybko się zniechęcają i porzucają treningi. Nie tylko z braku czasu, ale i z braku kondycji i ze zmęczenia. Dlatego jeśli chcesz zacząć być aktywnym fizycznie – nie narzucaj sobie zbyt rygorystycznego harmonogramu ćwiczeń i zacznij od czegoś prostego – na przykład zapisz się na tenisowe zajęcia raz w tygodniu.

Tenis to świetny sposób na połączenie aktywności fizycznej i rekreacji, a żeby stanąć na korcie z rakietą, nie trzeba mieć od razu kondycji Novaka Djokovicia. Zajęcia tenisowe dla początkujących dostosowane są do możliwości osób, które od lat nie uprawiały żadnego sportu, a także do różnych grup wiekowych. Zaletą tenisa jest to, że to sport, w którym trudno o kontuzje, zwłaszcza, jeśli uprawia się go na poziomie amatorskim. Poza tym to świetny sposób na rozładowanie stresu po ciężkim dniu w pracy. A jeśli jedyną przeszkodą w uprawianiu sportu jest konieczność opieki nad dziećmi – nie ma problemu, można je zabrać ze sobą na kort. W profesjonalnie działających klubach tenisowych odbywają się zajęcia dla dzieci, dorosłych, a nawet dla całych rodzin!

Regularne treningi, chociażby raz w tygodniu – czy to trening tenisa, czy piłki nożnej, czy choćby bieganie po parku – to nie tylko ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu, ale także okazja, by poznać interesujących ludzi, spędzić czas rodzinnie. A każdy, kto jest aktywny fizycznie doda jeszcze, że wysiłek fizyczny daje mnóstwo radości. Jeśli więc nie chce się wam zacząć ćwiczyć dla ciała – warto to zrobić dla ducha!

żródło: Dariusz Miąsek – trener tenisa ziemnego II klasy (www.trenertenisa.com)

 
Gości online
We have 47 guests online
radar.eu - opady deszczu online
Pogoda w Mielcu na 16 dni

Pogoda numeryczna na 3dni

Korekta tekstu, copywriting.
Ankieta
W co lubisz grać?
 
Polub nas na Facebooku
Zobacz nasze filmiki
Profesjonalne naciąganie rakiet
Naciągamy na nowoczesnej elektronicznej maszynie.
Posiadamy wieloletnie doświadczenie w naciąganiu rakiet.
Koszt wymiany naciągu uzależniony jest od wybranego naciągu.


   
Zapraszamy do naszego serwisu!

Losowe filmy
Losowe zdjęcia
Tenis Squash Mielec-sparingpartner